Tegoroczne wakacje możemy uznać za bardzo udane! A działo się w naszych szeregach sporo. Prywatnie – kolejna niespasowana trafiła na listę mężatek (gratulujemy Weronice!), a tradycyjne niespasowane ognisko stało się faktem!

A artystycznie? Już opowiadamy! Z racji tego, że większość osób była w rozjazdach, postawiliśmy na występy muzyczne, w okrojonym składzie. Z dumą jednak zaznaczamy, że była to muzyka tylko i wyłącznie grana i zaaranżowana przez nas! Za gościnny udział dziękujemy Karolinie Badurze (wiolonczela) oraz Sebastianowi Pudlo (perkusja).


Na samym początku wakacji dostaliśmy niezwykle ciekawą propozycję od Stowarzyszenia Góry Kultury z Tarnowskich Gór, aby wziąć udział w pierwszej edycji projektu Ulica (od)nowa. Celem projektu było artystyczne promowanie różnych miejsc i ulic miasta Tarnowskie Góry. Jako należący do powiatu tarnogórskiego, z chęcią podjęliśmy współpracę i już 27.08, na skwerze przed Szkoła Muzyczną prezentowaliśmy „Ulicę dźwiękiem zdobioną”. Sama inicjatywa, była bardzo ciekawa, zwłaszcza, że faktycznie sporo osób, które po prostu przechodziły drogami miasta, słysząc muzykę – przystawało, słuchało a często, zostawało z nami do końca występu! Cel projektu został, zatem naszym zdaniem w pełni zrealizowany!

Kolejnym artystycznym przedsięwzięciem tego lata były Dramatalia w naszych rodzinnych Zbrosławicach, które odbyły się 2 i 3 września. Mimo, iż pogoda za wszelką cenę chciała spłatać organizatorom i występującym figla, to zaprawdę, nie daliśmy się i wszystko odbyło się zgodnie z planem! Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i polecamy się na przyszłość, a już teraz odważnie patrzymy w stronę kolejnego roku artystycznego – a w nim, zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany!

 

Najbliższe plany u Niespasowanych, to spotkania otwarte dla osób, które chcą rozwijać się artystyczne w szeregach naszej grupy (15.09, 22.09, 29.09 w godz. 17:00 – 18:30 w GBP w Zbrosławicach). 24 września planujemy także ponownie wystawić „Randkę z Czasem” (MOKiS Pyskowice), a w 20 października zadebiutujemy z „Randką…” na scenie zabrzańskiej!

X