Osiągnięcia i Warsztat

2019

Warsztaty z Tomaszem Owczarkiem

Tomasz Owczarek na co dzień jest reżyserem w Studio Musicalowym STEP i nauczycielem w Studio Aktorskim Art-Play. Często prowadzi także warsztaty aktorskie, przygotowując m. in. przyszłych aktorów do egzaminów wstępnych na akademie. Tym razem, 21 lutego, zawitał do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach. Zorganizowane podczas ferii zimowych warsztaty stanowiły połączenie świetnej zabawy z pracą nad sztuką teatru. Była rozgrzewka, etiudy, ćwiczenia i dużo śmiechu. 

Wierszowanie w MDK w Gliwicach

Konkurs aktorski organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach. Mamy przedstawicieli śpiewających (Paulina Pudlo, Adam Stryjakiewicz, Krzysiu Sterna), ale i recytujących (Maja Madejewska). „Talent wyśpiewany” zdobył dla grupy Krzysiu Sterna, wykonując utwór pt. „Kobietę trzeba trzymać krótko” przy niespasowanym akompaniamencie w składzie: gitara basowa – Filip Badura , gitara akustyczna – Kasia Kobielnik , dzwonki – Iwona Respondek i skrzypce – Paulina i Rafał Pudlo (który zagrał dla nas gościnnie).

2014

Festiwal Piosenki Europejskiej RACIBÓRZ 2014

Konkurs organizowany między innymi przez powiat Raciborski i Wojewodę Śląskiego, którego patronatami honorowymi byli posłowie Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek i Bogdam Marcinkiewicz. Adam Stryjakiewicz zaśpiewał List do M zespołu Dżem i Arms of the Angels Sarah McLachlan.

Konkurs składał się z 2 etapów. Podczas I etapu w Katowicach i Raciborzu uczestnicy walczyli o awans do II etapu, zakończonego galą finałową w Raciborzu. Tam też wystąpili uczestnicy z innych państw europejskich, którzy I etap przeszli w swoim kraju. Adam w konkursie finałowym zdobył wyróżnienie.

Przesłuchania konkursowe do 6. Festiwalu RYTM GLIWICE – Kwiecień 2014

Tym razem na przesłuchania pojechał Adam Stryjakiewicz. Zaśpiewał ten sam utwór, który pozwolił mu zdobyć I miejsce w 60. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka w Zabrzu, tj. List do M zespołu Dżem.

 

FILM W WYSTĘPU 

 

Przesłuchania konkursowe do 6. Festiwalu RYTM GLIWICE – Czerwiec 2014

Kolejne przesłuchanie, podczas którego spróbowaliśmy swoich sił. Tym razem organizatorzy postawili na występy plenerowe na gliwickim rynku. Iwona, Kasia, Weronika Pluta i Weronika Macioszek zaprezentowały utwór Arms of the Angels. Udział w konkursie brał także Adam Stryjakiewicz, wykonując utwórz Michaela Boltona – To Love Somebody.

Warsztaty z Dagmarą Kołodziej

Wakacje to znów świetny moment, aby czego nowego się nauczyć. Swoją wiedzę wokalną, ale i podstawy sztuki teatralnej przekazywała na w lipcu Dagmara Kołodziej, studentka kierunku wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach.

60. Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka

List do M zespołu Dżem – to piosenka, którą Adam Stryjakiewicz podbił serca jurorów na tym festiwalu, który odbył się w Zabrzu w dniu 8. kwietnia 2014. Zajął pierwsze miejsce w kategorii gimnazjalistów.

2013

TALENTIADA 

Ten konkurs wokalny odbył się 23 listopada 2013r. w radzionkowskim Centrum Kultury Karolinka. Niespasowani wystąpili z piosenką zespołu Bajm – Co mi Panie dasz. Niestety mimo dużej satysfakcji nie udało zdobyć się żadnej nagrody.

Archipelag Matematyki

W październiku 2013 roku część z nas brała udział w projekcie „Archipelag matematyki”, realizowanym dla Politechniki Warszawskiej. Występowaliśmy w krótkich scenkach, przedstawiając tym samym różne skomplikowane teorie. Praca z profesjonalną kamerą i oświetleniem nie jest łatwa, ale daje duuużo frajdy i satysfakcji.

Przesłuchania konkursowe do 5. Festiwalu RYTM GLIWICE 2013

Fundacja Rytm Gliwice przeprowadza cykliczne przesłuchania na coroczny koncert. W czerwcu 2013 roku Weronika Macioszek i Weronika Pluta zaśpiewały utwór Lenki – Trouble is a friend. Dziewczyny otrzymały certyfikaty udziału w Konkursie.

Regionalny Konkurs Małych Form Teatralnych „TEATROIDA”

Konkurs odbył się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Bytomiu w dniu 23.05.2013r. Organizatorem był Klub Kontra. Część naszej grupy (Laura, Weronika Pluta, Weronika Macioszek, Krzysiu, Julia, Iwona, i Wiktoria) zaprezentowała dwie sceny – „Rozmowa Teściowych” i „Babiniec” ze spektaklu „Buty nie do pary 2. Pierwszy Glanc”. Ich wysiłki nie poszły na marne. Zajęliśmy II MIEJSCE, zgarniając całkiem fajne nagrody!

II Gminny Festiwal Piosenki ekologicznej 

Konkurs odbył się 14 maja 2013r., a jego organizatorami byli Gmina Zbrosławice, Mała Akademia Muzyki Michała Malickiego oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach. Pierwsze miejsce w swoich kategoriach wiekowych zdobyły Weronika Pluta (14-16 lat) oraz Julia Barszcz (powyżej 16 lat). Ponadto wyróżnienie za śpiew w duecie otrzymała Weronika Macioszek.

ŚLĄSKI SHAKESPEARE

Był to konkurs pisarski. Wzięliśmy w nim udział, wysyłając tekst Butów nie do Pary. Niestety – mimo wielkich nadziei – nasz obszerny scenariusz nie spotkał się z aprobatą jury. Śląski Shakespeare, według naszych obserwacji, zdominowany był przez tematy trudne, takie jak polityka czy mniejszości seksualne. Organizatorem była Fundacja „Młodzi Twórcy” im. prof. Piotra Dobrowolskiego z Katowic, natomiast gala rozdania nagród odbyła się w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

Konkurs wokalny „MOTYW MIŁOŚCI W PIOSENCE OBCOJĘZYCZNEJ”

Konkurs, zorganizowany przez MDK nr 2 w Bytomiu, odbył się 30 stycznia 2013. Julia Barszcz, Nicola Glagla i Adam Stryjakiewicz wykonali piosenkę Glena Hansarda & Markety Irglovej – If You Want Me (z filmu The Once). Mimo zadowolenia z występu nie zajęliśmy żadnego miejsca i nie dostaliśmy się do finału.

2012

III Warsztaty Gospel w GOK w Poniszowicach

Warsztaty zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Poniszowicach prowadził Michał Głąb. Weronika Macioszek, Weronika Pluta, Wiktoria Michalczok i Julka Barszcz miały także okazję popracować na głosem indywidualnie, a wszystko zwieńczył Koncert Finałowy. 

Warsztaty wokalne z Anną Chęcińską

W ramach przerwy świątecznej postanowiliśmy się podszkolić. I tak, 22. grudnia, każdy z nas miał okazję trochę pośpiewać z profesjonalistką p. Anną Chęcińską.

X